QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Czy polisa na życie wykupiona przez młodego, samotnego człowieka ma sens?

Z możliwością wykupienia polisy na życie można spotkać się prawie na każdym kroku. Oferowana jest ona podczas zakładania konta w banku, zaciągania kredytu hipotecznego czy nawet wtedy gdy, ktoś chce ubezpieczyć swoje mienie. Jednak czy każda osoba tak naprawdę jej potrzebuje? A jeśli tak, to w jakiej formie powinna być zawarta? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, którym oferowane są te produkty, zastanawiając się czy istnieje sens wykupywania polisy na życie.


Będąc w dość młodym wieku, gdy ma się zapewnione godziwe warunki bytu oraz otrzymuje się co miesiąc wysokie wynagrodzenie, trudno dla takiej osoby znaleźć racjonalne powody, dla których powinno się zawrzeć polisę na życie. Jednak czasem warto się zastanowić czy ktoś zamierza przejść samotnie przez życie. Czy nie przyjdzie w końcu taki czas, w którym założy się rodzinę. A może zdarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek lub ktoś zachoruje na poważną chorobę, co spowoduje, że nie będzie można kontynuować pracy zawodowej. Leczenie może być bardzo drogie, co przyczyni się do tego, że posiadane oszczędności w bardzo szybkim tempie znikną i wyczerpią się wszystkie możliwe źródła finansowania. W takim wypadku, w bardzo krótkim czasie może pogorszyć się stopa życiowa. Posiadanie w takim wypadku ubezpieczenia na życie, w którym zostanie wykupiona opcja zabezpieczenia się na wypadek choroby lub innej formy utraty zdrowia, może zapewnić ubezpieczonemu niezbędne środki na funkcjonowanie w społeczeństwie na zbliżonych do dotychczasowych warunkach życia.


Warto więc poważnie zastanowić się nad tym, czy nie wykupić ubezpieczenia na życie, jakim może być polisa "moi bliscy", dostosowana do stanu majątkowego oraz potrzeb. Zwłaszcza w młodym wieku, gdy dana osoba posiada dobre zdrowie, jest to najbardziej opłacalne. W takim przypadku składki za takie ubezpieczenie będą stosunkowo niskie, dając tym samym wysokie poczucie bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nigdy również nie wiadomo kiedy pozna się tą właściwą osobę, z którą założy się rodzinę. Posiadając taką polisę można zapewnić jej duży poziom bezpieczeństwa. W razie nieszczęśliwego wypadku nie pozostaną oni beż środków do życia. Warto więc jak najszybciej pomyśleć o możliwości ubezpieczenia, najlepiej od momentu, w którym podejmuje się pracę zawodową. Będzie można wtedy zawrzeć taką umowę na bardzo korzystnych warunkach.


Wielu osobom wydaje się, że polisa na życie to tylko strata pieniędzy, których nigdy się nie odzyska. W żadnym wypadku nie należy godzić się z takim stwierdzeniem. Nikt przecież nie wie co czeka go za dzień, miesiąc czy rok. W razie nieszczęśliwego wypadku, choroby czy też śmierci, posiadając polisę na życie sam ubezpieczony lub jego najbliżsi będą zabezpieczeni pod względem finansowym.


Źródło: Moi Bliscy

18.04.2013


Tagi: polisa, ubezpieczenie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO