QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Konto online - bezpieczeństwo i inne korzyści

Choć bankowość internetowa może być bezpieczna, wiele osób nadal podchodzi do niej z pewnym dystansem. Szukając najbezpieczniejszych rozwiązań związanych z kontami online, warto zwrócić uwagę na ich zabezpieczenia oraz na ocenę ekspertów. To oni kontrolują poziom bezpieczeństwa w bankowości internetowej, a ich uznanie już dawno zdobył Eurobank Opinie te przekonały już wielu sceptyków. Tym, którzy jeszcze wahają się przed założeniem konta online, przedstawiamy garść informacji na temat zarówno bezpieczeństwa, jak i korzyści wynikających z jego posiadania.


Konto online i jego zalety

Konto online to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Jego posiadacz może w każdej chwili zalogować się na stronie swego banku, wejść na swoje konto i sprawdzić zarówno jego historię, jak i obecny stan. W każdej chwili można za pomocą konta online wykonać przelew, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu i ponoszenia dodatkowych opłat. Bankowość internetowa pozwala również na sprawdzanie wszystkich transakcji, co znacznie ułatwia kontrolę nad własnymi finansami. Konto internetowe jest jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jego prowadzenie jest tańsze zarówno dla banku, jak i klienta. To właśnie niskie koszty obsługi oraz nieograniczony dostęp do gotówki przez całą dobę sprawiają, że bankowość internetowa staje się coraz bardziej popularna.


Czy konto online jest bezpieczne?

Najważniejszą sprawą w przypadku konta online jest jego bezpieczeństwo. Z jednej strony odpowiedzialność za pieniądze znajdujące się na internetowym koncie ponosi bank, z drugiej strony każdy użytkownik konta powinien pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej. Podstawa to komputer, chroniony programem antywirusowym i zabezpieczony przed atakami hakerów. Bezpieczne przechowywanie danych do logowania, pamiętanie o wylogowaniu się ze strony po każdej wizycie na niej – oto podstawowe zasady zachowania, które obowiązują każdego użytkownika konta online.


O bezpieczeństwo troszczy się również bank. To on dba o to, by jego strony były bezpieczne, a szyfry i inne zabezpieczenia mają chronić dane klientów oraz ich gotówkę. Bezpieczna strona to jeszcze nie wszystko. Dodatkową ochroną kody SMS czy tokeny, dzięki któremu każdy przelew może zostać wykonany tylko przez osobę uprawnioną. Równie skuteczne i popularne są hasła jednorazowe. Dzięki tym dodatkowym zabezpieczeniom dokonanie przelewu przez osobę postronną staje się trudniejsze, co tym samym zwiększa bezpieczeństwo konta internetowego.


Konto online w Eurobanku

Konto online ma w swej ofercie m.in. Eurobank Opinie na jego temat są pozytywne, a nowoczesne metody autoryzacji przelewów (jak Tokeny GSM) spotkały się z ciepłym uznaniem tych, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wysokie notowania w rankingach najbezpieczniejszych kont internetowych oraz łatwa obsługa i korzyści finansowe sprawiają, że to konto cieszy się ogromną popularnością.


Źródło: materiały prasowe

06.06.2013


Tagi: konto online, konto internetowe, bank


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Rozmowa z Przemysławem Krzeszowskim oraz Piotrem Wawrzynów o tym...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...